• Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra Frederiksværk til Hillerød

flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Ved Tog

I morgen

Ved Tog

2 Dage

Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Hillerød

Rejseoplysninger

Rejse varighed 31 min
Forbindelser pr dag 30
Første afgang: 06:54
Sidste afgang 01:38
Afstand 18 km

Virail finder til dig de bedste tog tilbud fra Frederiksværk til Hillerød.

At finde den perfekte togforbindelse har aldrig været så nemt: Takket være virail, du vil være i stand til at sammenligne hundredvis af tilbud på samme tid blot ved at indsætte datoen for din rejse. Gennem pris- og afrejse filtre, vil du have mulighed for at begrænse resultaterne og find den perfekte løsning. Bookingen foregår på udbyderens hjemmeside, som du vil blive automatisk omdirigeret.

Hvad er prisen på togbilletter fra Frederiksværk til Hillerød?

Ved booking i forvejen, kan du finde billige togbilletter fra Frederiksværk til Hillerød fra 26,31 kr.. Men togbilletter til denne rute omkostninger i gennemsnit omkring 28,81 kr..

Hvilke virksomheder tjener ruten fra Frederiksværk til Hillerød?

Blandt alle virail partnere, vil du også være i stand til at rejse med Rejseplanen, DSB, der betjener ruten toget mellem Frederiksværk og Hillerød.

Stationernes afgange

Frederiksværk St.

Destination stationer

Hillerød St.

CO2-emissioner for denne rute

Fly
5.13kg
Tog
0.252kg
Bus
1.224kg
Bil
0.882kg

Billet priser Frederiksværk - Hillerød hver dag

 
I dag
I morgen
Om 2 dage
Om 3 dage
Om 4 dage
Om 5 dage
Om 6 dage
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
DSB-logo
DSB
Varighed: 28 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
06:54 - 07:22
DSB-logo
DSB
Varighed: 28 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
07:14 - 07:42
DSB-logo
DSB
Varighed: 44 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
07:27 - 08:11
DSB-logo
DSB
Varighed: 28 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
08:14 - 08:42
DSB-logo
DSB
Varighed: 24 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
08:27 - 08:51
DSB-logo
DSB
Varighed: 28 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
08:44 - 09:12
DSB-logo
DSB
Varighed: 28 min
Frederiksværk St. - Hillerød St.
10:14 - 10:42

Hvor lang tid tager det fra Frederiksværk til Hillerød og hvornår togene forlader?

Den gennemsnitlige varighed af rejsen er 30 min, men de hurtigste forbindelser tage dig til Hillerød i 24 min. Det første tog kører fra Frederiksværk på 06:44, mens den sidste blade på 01:38.

Hvad er afrejse og ankomst stationer i Frederiksværk og Hillerød?

Togene til Hillerød forlade Frederiksværk fra Frederiksværk St. og ankommer i Hillerød St..

Hvis der sker ændringer i din rute, skal du sørge for altid at have tid nok til at gå fra den ene platform til den anden og aldrig glemme muligheden for forsinkelse, der kunne gøre dig gå glip af andet tog.

Når du rejser på sådanne korte afstande, kan du også tage busser og samkørsel muligheder: med lidt held vil du finde meget billige muligheder, selv hvis du bestiller på kort varsel.

Logo