Hamborg til Bremen Tog


Download vores app gratis
Alle dine rejsebehov samlet ét sted
Find den billigste billet til din rejse
Sikr din billet i dag og få de bedste tilbud!
Hamborg til Bremen af tog
Rejsen fra Hamborg til Bremen by tog er 97,7 km og tager 0 t. og 52 min.. Der er 11 forbindelser om dagen, med den første afgang kl 06.38 og den sidste kl 15.01. Det er muligt at rejse fra Hamborg til Bremen med tog for så lidt som 51,25 kr. eller så meget som 172,94 kr.. Den bedste pris for denne rejse er 51,25 kr..
Laveste pris | 51,25 kr. |
Rejsens varighed | 0 t. og 52 min. |
Tilslutning pr. dag | FlixTrain 11 |
Laveste pris | FlixTrain 51,25 kr. |
Højeste pris | FlixTrain 172,94 kr. |
Første afgang | FlixTrain 06.38 |
Sidste afgang | FlixTrain 15.01 |
Afstand | FlixTrain 97,7 km |
Afgang | FlixTrain Hamborg |
Ankomst | FlixTrain Bremen |
Transportører | FlixTrain FlixTrain |
Tog Billetter fra Hamborg til Bremen
Sammenlign priser og billetter fra Hamborg til Bremen
Virail Pro Tip ✌: Ved reservation 10 dage i forvejen sparer du i gennemsnit 10 %
Pris når afrejsedatoen nærmer sig
Togselskaber kan opkræve højere billetpriser, når afgangsdatoen nærmer sig. Priserne i de næste dage kan variere fra omkring 44,48 kr. til 103,99 kr., men kan ændres. Vores råd er at booke så tidligt som muligt for potentielt at spare op til 57% på din rejse!
Bedste tidspunkt at bestille billige togbilletter fra Hamborg til Bremen
De billigste Hamborg - Bremen togbilletter kan findes for så lavt som 64,34 kr., hvis du er heldig, eller 92,75 kr. i gennemsnit. Den dyreste billet kan koste så meget som 135,15 kr..
Find den bedste dag at rejse til Bremen med tog
Når du rejser til Bremen med tog, hvis du vil undgå menneskemængder, kan du tjekke, hvor ofte vores kunder rejser inden for de næste 30 dage ved at bruge grafen nedenfor. I gennemsnit er spidsbelastningstiderne for at rejse mellem 6:30 og 9:00 om morgenen eller mellem 16:00 og 19:00 om aftenen. Vær venligst opmærksom på dette, når du rejser til dit udgangspunkt, da du muligvis har brug for lidt ekstra tid til at ankomme, især i storbyer!
Hamborg til Bremen CO2-emissioner med Tog

Noget vi kan forbedre?