• Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra Helsinge til Hillerød

flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Ved Tog

I morgen

Ved Tog

2 Dage

Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Hillerød

Rejseoplysninger

Bedste pris 21,52 kr.
Rejse varighed 29 min
Forbindelser pr dag 28
Første afgang: 07:34
Sidste afgang 01:28
Afstand 12 km

Med virail de billigste togbilletter fra Helsinge til Hillerød.

Hvis du er på udkig efter den nemmeste måde at finde den bedste pris for din toget rute, virail er, hvad du har ledt efter. Du skal blot vælge den dato og virail vil vise dig alle de tilslutninger, der tilbydes af vores partnere: ved at filtrere de resultater, du vil finde den perfekte løsning til dit budget og tidsplan. Virail vil omdirigere dig til hjemmesiden for selskabet for en enkel og sikker bestilling.

Hvad er prisen på togbilletter fra Helsinge til Hillerød?

Hvis du har mulighed for at booke i forvejen, vil du sandsynligvis at finde billige togbilletter fra Helsinge til Hillerød til 21,52 kr.. I tilfælde af at du ikke planlægge på forhånd, træne billetter til Hillerød omkostninger i gennemsnit 24,27 kr..

Hvilke virksomheder tage dig fra Helsinge y til Hillerød med tog?

Blandt alle vores partnere, vil du også finde Rejseplanen, DSB, der giver de togforbindelser mellem Helsinge og Hillerød.

Stationernes afgange

Helsinge St.

Destination stationer

Hillerød St.

CO2-emissioner for denne rute

Fly
3.705kg
Tog
0.182kg
Bus
0.884kg
Bil
0.637kg
DSB-logo
DSB
Varighed: 18 min
Helsinge St. - Hillerød St.
02:28 - 02:46
DSB-logo
DSB
Varighed: 37 min
Helsinge St. - Hillerød St.
02:31 - 03:08
DSB-logo
DSB
Varighed: 37 min
Helsinge St. - Hillerød St.
03:31 - 04:08
DSB-logo
DSB
Varighed: 37 min
Helsinge St. - Hillerød St.
04:31 - 05:08
DSB-logo
DSB
Varighed: 3 t 8 min
Helsinge St. - Hillerød St.
05:07 - 08:15
DSB-logo
DSB
Varighed: 18 min
Helsinge St. - Hillerød St.
08:28 - 08:46
DSB-logo
DSB
Varighed: 39 min
Helsinge St. - Hillerød St.
08:30 - 09:09

Hvad tid gøre togene til Hillerød orlov, og hvor længe er rejsen?

Mens det første tog til Hillerød blade på 07:34, er den sidste planlagt til 01:28. Den gennemsnitlige varighed af rejsen er af 29 min, men de hurtigste tog kan få dig til at Hillerød i 18 min.

Hvad er afrejse og ankomst stationer i Helsinge og Hillerød?

De tog til Hillerød kan efterlade fra Helsinge St. og ankommer til Hillerød St..

Hvis der sker ændringer i din rute, skal du sørge for altid at have tid nok til at gå fra den ene platform til den anden og aldrig glemme muligheden for forsinkelse, der kunne gøre dig gå glip af andet tog.

Da rejsen mellem Helsinge og Hillerød er forholdsvis kort, kan du overveje at samkørsel eller bus som alternative måder at transport med billigste priser og lignende varighed.

Logo