Sønderborg til Århus Bus
Download vores app gratis
Alle dine rejsebehov samlet ét sted
Find den billigste billet til din rejse
Sikr din billet i dag og få de bedste tilbud!
Sønderborg til Århus af bus
Rejsen fra Sønderborg til Århus by bus er 141,17 km og tager 4 t. og 50 min.. Der er 2 forbindelser om dagen, med den første afgang kl 10.15 og den sidste kl 10.15. Det er muligt at rejse fra Sønderborg til Århus med bus for så lidt som 155,03 kr. eller så meget som 422,17 kr.. Den bedste pris for denne rejse er 155,03 kr..
| Laveste pris | 155,03 kr. |
| Rejsens varighed | 4 t. og 50 min. |
| Tilslutning pr. dag | FlixBus 2 |
| Laveste pris | FlixBus 155,03 kr. |
| Højeste pris | FlixBus 422,17 kr. |
| Første afgang | FlixBus 10.15 |
| Sidste afgang | FlixBus 10.15 |
| Afstand | FlixBus 141,17 km |
| Afgang | FlixBus Sønderborg |
| Ankomst | FlixBus Århus |
| Transportører | FlixBus FlixBus |

Be the first to have an
AI Travel Companion


Be the first to have an AI Travel Companion



Pris når afrejsedatoen nærmer sig
Busselskaber kan opkræve højere billetpriser, når afgangsdatoen nærmer sig. Priserne i de næste dage kan variere fra omkring 115,11 kr. til 327,99 kr., men kan ændres. Vores råd er at booke så tidligt som muligt for potentielt at spare op til 65% på din rejse!
Bedste tidspunkt at booke billige busbilletter fra Sønderborg til Århus
De billigste Sønderborg - Århus busbilletter kan findes for så lavt som 153,38 kr., hvis du er heldig, eller 198,43 kr. i gennemsnit. Den dyreste billet kan koste så meget som 310,65 kr..
Find den bedste dag at rejse til Århus med bus
Når du rejser til Århus med bus, hvis du vil undgå menneskemængder, kan du tjekke, hvor ofte vores kunder rejser inden for de næste 30 dage ved at bruge grafen nedenfor. I gennemsnit er spidsbelastningstiderne for at rejse mellem 6:30 og 9:00 om morgenen eller mellem 16:00 og 19:00 om aftenen. Vær venligst opmærksom på dette, når du rejser til dit udgangspunkt, da du muligvis har brug for lidt ekstra tid til at ankomme, især i storbyer!
Sønderborg til Århus CO2-emissioner med Bus
Noget vi kan forbedre?