Lübeck til Berlin Bus


Download vores app gratis
Alle dine rejsebehov samlet ét sted
Find den billigste billet til din rejse
Sikr din billet i dag og få de bedste tilbud!
Lübeck til Berlin af bus
Rejsen fra Lübeck til Berlin by bus er 235,31 km og tager 3 t. og 50 min.. Der er 8 forbindelser om dagen, med den første afgang kl 01.40 og den sidste kl 16.15. Det er muligt at rejse fra Lübeck til Berlin med bus for så lidt som 112,62 kr. eller så meget som 222,40 kr.. Den bedste pris for denne rejse er 112,62 kr..
Laveste pris | 112,62 kr. |
Rejsens varighed | 3 t. og 50 min. |
Tilslutning pr. dag | FlixBus 8 |
Laveste pris | FlixBus 112,62 kr. |
Højeste pris | FlixBus 222,40 kr. |
Første afgang | FlixBus 01.40 |
Sidste afgang | FlixBus 16.15 |
Afstand | FlixBus 235,31 km |
Afgang | FlixBus Lübeck |
Ankomst | FlixBus Berlin |
Transportører | FlixBus FlixBus |
Bus Billetter fra Lübeck til Berlin
Sammenlign priser og billetter fra Lübeck til Berlin
Virail Pro Tip ✌: Ved reservation 10 dage i forvejen sparer du i gennemsnit 10 %
Pris når afrejsedatoen nærmer sig
Busselskaber kan opkræve højere billetpriser, når afgangsdatoen nærmer sig. Priserne i de næste dage kan variere fra omkring 74,31 kr. til 190,12 kr., men kan ændres. Vores råd er at booke så tidligt som muligt for potentielt at spare op til 61% på din rejse!
Bedste tidspunkt at booke billige busbilletter fra Lübeck til Berlin
De billigste Lübeck - Berlin busbilletter kan findes for så lavt som 106,22 kr., hvis du er heldig, eller 143,28 kr. i gennemsnit. Den dyreste billet kan koste så meget som 194,06 kr..
Find den bedste dag at rejse til Berlin med bus
Når du rejser til Berlin med bus, hvis du vil undgå menneskemængder, kan du tjekke, hvor ofte vores kunder rejser inden for de næste 30 dage ved at bruge grafen nedenfor. I gennemsnit er spidsbelastningstiderne for at rejse mellem 6:30 og 9:00 om morgenen eller mellem 16:00 og 19:00 om aftenen. Vær venligst opmærksom på dette, når du rejser til dit udgangspunkt, da du muligvis har brug for lidt ekstra tid til at ankomme, især i storbyer!
Lübeck til Berlin CO2-emissioner med Bus

Noget vi kan forbedre?