Header background
  • Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et fly fra Århus til København

flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Fly

I dag

Opdage
Ved Fly

I morgen

Opdage
Ved Fly

2 Dage

Opdage
Rentalcars.com

Find billig biludlejning i København

Opdage

De billigste fly fra Århus til København med virail

At finde den billigste billet til fly fra Århus til København har aldrig været så nemt: ved at indsætte datoen for din rejse vil virail finde hundredvis af billige fly tilbud fra Århus til København. Du behøver kun at vælge den bedste og book din rejse!

Århus til København ved fly

Afstand 156 km

Billet priser Århus - København hver dag

 
I dag
Mere
66,93 kr.
I morgen
Mere
96,72 kr.
Om 2 dage
Mere
Mere
Om 3 dage
Mere
Mere
Om 4 dage
Mere
Mere
Om 5 dage
Mere
Mere
Om 6 dage
Mere
Mere

Ruteoversigt efter Fly

Forbindelser
-
Transportører
4
Minimumspris
-
Maksimal pris
-

Århus - København

Månedlige
Billigste

Bedste priser for måneden

Billigste billet til

Ved Bus

96,72 kr.

Dato
Onsdag, 26. januar 2022
FlixBus-logo
Aarhus C - Copenhagen
11:00 - 14:50
FlixBus
3 t 50min
CO2: 5kg
Billigste
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 40 min
Tirstrup - Kastrup
10:55 - 11:35
1.298,41 kr.
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 40 min
Tirstrup - Kastrup
13:35 - 14:15
1.491,47 kr.
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 40 min
Tirstrup - Kastrup
15:50 - 16:30
1.491,47 kr.
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 40 min
Tirstrup - Kastrup
06:00 - 06:40
1.777,53 kr.
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 35 min
Tirstrup - Kastrup
06:55 - 07:30
1.777,53 kr.
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 40 min
Tirstrup - Kastrup
08:35 - 09:15
1.970,66 kr.
SAS-logo
SAS
direkte
Varighed: 35 min
Tirstrup - Kastrup
18:25 - 19:00
1.970,66 kr.

Hvornår den første flyvning til København forlade?

For at nå København med fly det vil tage dig i gennemsnit .

Hvad er de lufthavne i Århus og København?

I København vil du forlade fra Tirstrup så lander i Copenhaga, Kastrup.

altid huske at medbringe den passende id med dig afhængigt af det fly du er ved at tage. Kontroller om den personlige id er tilstrækkelig eller hvis der er behov for passet med relevante procedure visum til destinationen eller transitlande hvis det kræves. Sørg for at gyldighedsdatoer dække hele varigheden af ??din rejse.

Set den relativt korte afstand mellem Århus og :København kan du også vælge at tage et tog som økologisk alternativ til flyet.

  • Omio 10% cashback

  • Booking.com 2% cashback

  • Rentalcars.com

  • modal.deal.exclusiveAccessInfo

2
Dage
:
14
:
35
:
33