Header background
  • Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra Silkeborg til Århus

Starting from
53,60 kr.
flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Opdage
Ved Tog

I morgen

Opdage
Ved Tog

2 Dage

Opdage
Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Århus

Opdage

De bedste tilbud til dit tog fra Silkeborg til Århus på virail.

At finde den perfekte togforbindelse har aldrig været så nemt: Takket være virail, du vil være i stand til at sammenligne hundredvis af tilbud på samme tid blot ved at indsætte datoen for din rejse. Gennem pris- og afrejse filtre, vil du have mulighed for at begrænse resultaterne og find den perfekte løsning. Bookingen foregår på udbyderens hjemmeside, som du vil blive automatisk omdirigeret.

Hvor meget er de lave omkostninger togbilletter fra Silkeborg til Århus?

Ved booking i forvejen, kan du finde billige togbilletter fra Silkeborg til Århus fra 53,60 kr.. Men togbilletter til denne rute omkostninger i gennemsnit omkring 182,41 kr..

Hvilket jernbaneselskaber tilbyder forbindelser med tog fra Silkeborg til Århus?

Blandt alle virail partnere, vil du også være i stand til at rejse med DSB, der betjener ruten toget mellem Silkeborg og Århus.

Silkeborg til Århus ved tog

Rejse varighed 2 t 11 min
Forbindelser pr dag 53
Første afgang: 01:04
Sidste afgang 23:57
Afstand 41 km

Billet priser Silkeborg - Århus hver dag

 
I dag
Mere
I morgen
Mere
Om 2 dage
Mere
Om 3 dage
Mere
Om 4 dage
Mere
Om 5 dage
Mere
Om 6 dage
Mere

Ruteoversigt efter Tog

Forbindelser
54
Transportører
1
Minimumspris
53,60 kr.
Maksimal pris
386 kr.

Silkeborg - Århus

Månedlige

Bedste priser for måneden

DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 47 min
Silkeborg St. - Aarhus H
01:04 - 01:51
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 47 min
Silkeborg St. - Aarhus H
06:17 - 07:04
DSB-logo
DSB
5 ændringer
Varighed: 3 t 37 min
Silkeborg St. - Ny Præstøvej 100 (Ny Præstøvej)
06:17 - 09:54
DSB-logo
DSB
2 ændringer
Varighed: 55 min
Silkeborg St. - Aarhus H
06:42 - 07:37
DSB-logo
DSB
4 ændringer
Varighed: 3 t 42 min
Silkeborg St. - Ny Præstøvej 100 (Ny Præstøvej)
07:12 - 10:54
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 46 min
Silkeborg St. - Aarhus H
07:12 - 07:58
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 48 min
Silkeborg St. - Aarhus H
07:37 - 08:25

Hvad tid gøre togene til Århus orlov, og hvor længe er rejsen?

Den gennemsnitlige varighed af rejsen er 2 t 14 min, men de hurtigste forbindelser tage dig til Århus i 42 min. Det første tog kører fra Silkeborg på 01:05, mens den sidste blade på 23:57.

Hvilke stationer skal betjenes af de tog, der kører fra Silkeborg til Århus?

De tog til Århus vil efterlade fra Silkeborg St. og vil ankomme til Aarhus H, Ny Præstøvej 100 (Ny Præstøvej).

Hvis der sker ændringer i din rute, skal du sørge for altid at have tid nok til at gå fra den ene platform til den anden og aldrig glemme muligheden for forsinkelse, der kunne gøre dig gå glip af andet tog.

Når du rejser på sådanne korte afstande, kan du også tage busser og samkørsel muligheder: med lidt held vil du finde meget billige muligheder, selv hvis du bestiller på kort varsel.

  • Omio 10% cashback

  • Booking.com 2% cashback

  • Rentalcars.com

  • modal.deal.exclusiveAccessInfo

2
Dage
:
14
:
35
:
33