Header background
  • Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra København til Charlottenlund

Starting from
∞ kr.
flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Opdage
Ved Tog

I morgen

Opdage
Ved Tog

2 Dage

Opdage
Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Charlottenlund

Opdage

Med virail de billigste togbilletter fra København til Charlottenlund.

Virail har den magiske trick for at finde dine billige togbilletter til Charlottenlund. Du skal blot indtaste dine rejsedatoer og sætte filtrene til afgang og pris i henhold til dine præferencer. Når du vælger de bedste muligheder rejse til dit tog fra København til Charlottenlund, vil virail omdirigere dig automatisk til udbyderens hjemmeside for køb.

Hvilket jernbaneselskaber tilbyder forbindelser med tog fra København til Charlottenlund?

Blandt alle virail partnere, vil du også være i stand til at rejse med DSB, der betjener ruten toget mellem København og Charlottenlund.

København til Charlottenlund ved tog

Rejse varighed 14 min
Forbindelser pr dag 67
Første afgang: 01:02
Sidste afgang 23:45
Afstand 9 km

Ruteoversigt efter Tog

Forbindelser
67
Transportører
1
Minimumspris
∞ kr.
Maksimal pris
-∞ kr.

København - Charlottenlund

Månedlige

Bedste priser for måneden

DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 10 min
Østerport St. - Charlottenlund St.
01:05 - 01:15
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 16 min
København H - Charlottenlund St.
01:19 - 01:35
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 10 min
Østerport St. - Charlottenlund St.
01:25 - 01:35
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 16 min
København H - Charlottenlund St.
01:39 - 01:55
DSB-logo
DSB
1 ændring
Varighed: 30 min
København H - Charlottenlund St.
01:40 - 02:10
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 10 min
Østerport St. - Charlottenlund St.
01:45 - 01:55
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 16 min
København H - Charlottenlund St.
05:59 - 06:15

Hvor lang tid tager det fra København til Charlottenlund og hvornår togene forlader?

Den gennemsnitlige varighed af rejsen er 14 min, men de hurtigste forbindelser tage dig til Charlottenlund i 10 min. Det første tog kører fra København på 01:02, mens den sidste blade på 23:45.

Hvilke stationer tjener jernbanestrækningen København - Charlottenlund?

Togene kører København fra Østerport St., København H og ankommer til Charlottenlund St..

Hvis toget tidsplanen ikke passer i din tidsplan eller budget, bus og samkørsel kan give dig nogle tid og pris alternativer, uden væsentligt at ændre rejsens varighed.

  • Omio 10% cashback

  • Booking.com 2% cashback

  • Rentalcars.com

  • modal.deal.exclusiveAccessInfo

2
Dage
:
14
:
35
:
33