• Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra Tåstrup til København Starting from 27,20 kr.

flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Ved Tog

I morgen

Ved Tog

2 Dage

Rentalcars.com

Find billig biludlejning i København

Billige flybilletter tog fra Tåstrup til København på virail.

Virail har den magiske trick for at finde dine billige togbilletter til København. Du skal blot indtaste dine rejsedatoer og sætte filtrene til afgang og pris i henhold til dine præferencer. Når du vælger de bedste muligheder rejse til dit tog fra Tåstrup til København, vil virail omdirigere dig automatisk til udbyderens hjemmeside for køb.

Hvad er prisen på togbilletter fra Tåstrup til København?

Booking i forvejen virkelig giver dig mulighed for at spare nogle penge: i virkeligheden, kan du få billige togbilletter fra Tåstrup til København også for kun 27,20 kr., mens den gennemsnitlige pris er 27,20 kr..

Tog fra Tåstrup til København: hvilke virksomheder kan din rejsepartner?

Blandt alle vores partnere, vil du også finde Rejseplanen, DSB, der giver de togforbindelser mellem Tåstrup og København.

Tåstrup til København ved tog

Bedste pris 27,20 kr.
Rejse varighed 30 min
Forbindelser pr dag 73
Første afgang: 01:02
Sidste afgang 00:50
Afstand 17 km

Ruteoversigt efter Tog

Forbindelser
73
Transportører
2
Minimumspris
27,20 kr.
Maksimal pris
27,20 kr.

Tåstrup - København

Månedlige

Bedste priser for måneden

DSB-logo
DSB
Varighed: 31 min
Taastrup St. - Østerport St.
02:02 - 02:33
DSB-logo
DSB
Varighed: 24 min
Taastrup St. - København H
02:02 - 02:26
DSB-logo
DSB
Varighed: 34 min
Taastrup St. - København H
02:04 - 02:38
DSB-logo
DSB
Varighed: 24 min
Taastrup St. - København H
02:22 - 02:46
DSB-logo
DSB
Varighed: 31 min
Taastrup St. - Østerport St.
02:22 - 02:53
DSB-logo
DSB
Varighed: 31 min
Taastrup St. - Østerport St.
02:42 - 03:13
DSB-logo
DSB
Varighed: 24 min
Taastrup St. - København H
04:02 - 04:26

Hvad tid gøre togene til København orlov, og hvor længe er rejsen?

Med de hurtigste forbindelser vil du være i København i 20 min, men i gennemsnit tager 30 min. Den første tog ledes til Københavny er på 01:02, mens den sidste blade Tåstrup på 00:50.

Hvad er afrejse og ankomst stationer i Tåstrup og København?

De tog til København kan efterlade fra Taastrup St. og ankommer til Østerport St., København H.

Hvis du er fleksibel med dine rejsedatoer, altid overveje, at du kan købe ekstremt billige togbilletter, hvis du undgå at rejse i weekenden, og hvis du vælger at rejse i lavsæsonen.

Da rejsen mellem Tåstrup og København er forholdsvis kort, kan du overveje at samkørsel eller bus som alternative måder at transport med billigste priser og lignende varighed.