Header background
  • Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra Århus til Randers

Starting from
66,40 kr.
flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Opdage
Ved Tog

I morgen

Opdage
Ved Tog

2 Dage

Opdage
Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Randers

Opdage

Billige flybilletter tog fra Århus til Randers på virail.

Virail har den magiske trick for at finde dine billige togbilletter til Randers. Du skal blot indtaste dine rejsedatoer og sætte filtrene til afgang og pris i henhold til dine præferencer. Når du vælger de bedste muligheder rejse til dit tog fra Århus til Randers, vil virail omdirigere dig automatisk til udbyderens hjemmeside for køb.

Hvor meget er de togbilletter fra Århus til Randers?

Hvis du har mulighed for at booke i forvejen, vil du sandsynligvis at finde billige togbilletter fra Århus til Randers til 66,40 kr.. I tilfælde af at du ikke planlægge på forhånd, træne billetter til Randers omkostninger i gennemsnit 231,63 kr..

Hvilke virksomheder tage dig fra Århus y til Randers med tog?

Virail samarbejder med mere end 200 partnere i Europa og i resten af verden, blandt hvilke også DSB betjener toget rute Århus -. Randers

Århus til Randers ved tog

Rejse varighed 2 t 2 min
Forbindelser pr dag 53
Første afgang: 05:20
Sidste afgang 00:34
Afstand 35 km

Ruteoversigt efter Tog

Forbindelser
54
Transportører
1
Minimumspris
66,40 kr.
Maksimal pris
398 kr.

Århus - Randers

Månedlige

Bedste priser for måneden

DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 34 min
Aarhus H - Randers St.
05:20 - 05:54
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 34 min
Aarhus H - Randers St.
05:46 - 06:20
DSB-logo
DSB
2 ændringer
Varighed: 3 t 29 min
Lem St. - Randers St.
05:50 - 09:19
DSB-logo
DSB
3 ændringer
Varighed: 3 t 32 min
Lem St. - Randers St./Viborgvej
06:12 - 09:44
DSB-logo
DSB
5 ændringer
Varighed: 3 t 7 min
Lem St. - Randers St.
06:12 - 09:19
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 34 min
Aarhus H - Randers St.
06:20 - 06:54
DSB-logo
DSB
direkte
Varighed: 29 min
Aarhus H - Randers St.
06:49 - 07:18

Hvad tid gøre togene til Randers orlov, og hvor længe er rejsen?

I gennemsnit tager det 2 t 3 min at komme til Randers med tog, men du bliver nødt 29 min med de hurtigste tog. Den første er tilgængelig på :01:24, mens den sidste blade :Århus på 00:34.

I hvilke stationer kan du tage toget til Randers og hvor vil du ankommer?

Du kan tage toget til Randers på Aarhus H, Lem St., pd-exp 20220104-15.31.36, som ankommer til Randers St., Randers St./Viborgvej.

Hvis du er fleksibel med dine rejsedatoer, altid overveje, at du kan købe ekstremt billige togbilletter, hvis du undgå at rejse i weekenden, og hvis du vælger at rejse i lavsæsonen.

Når det kommer til korte afstande, bus og samkørsel repræsenterer et godt alternativ til togrejsen, især hvis du rejser med et begrænset budget.

  • Omio 10% cashback

  • Booking.com 2% cashback

  • Rentalcars.com

  • modal.deal.exclusiveAccessInfo

2
Dage
:
14
:
35
:
33