• Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra København til Hillerød

flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Ved Tog

I morgen

Ved Tog

2 Dage

Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Hillerød

Virail finder til dig de bedste tog tilbud fra København til Hillerød.

Virail gør hver tur lettere: det eneste, du skal gøre, er at angive datoen for din rejse fra København til Hillerød. Bagefter vil du være i stand til at finde den perfekte løsning for din rejse ved at filtrere og sortere resultaterne efter pris og afgang. Virail vil også automatisk omdirigere dig til udbyderens hjemmeside for at fuldføre din booking.

Hvad er prisen på togbilletter fra København til Hillerød?

I gennemsnit tog billetter fra København til Hillerød omkostninger 48,17 kr., men hvis du kan bestille på forhånd, eller vælge mindre populære datoer og tidspunkter, kan du finde billige togbilletter fra 43,85 kr..

Hvilke virksomheder tage dig fra København y til Hillerød med tog?

Blandt alle virail partnere, vil du også være i stand til at rejse med Rejseplanen, DSB, der betjener ruten toget mellem København og Hillerød.

København til Hillerød ved tog

Rejse varighed 40 min
Forbindelser pr dag 67
Første afgang: 02:13
Sidste afgang 00:59
Afstand 33 km

Billet priser København - Hillerød hver dag

 
I dag
I morgen
Om 2 dage
Om 3 dage
Om 4 dage
Om 5 dage
Om 6 dage
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere

Ruteoversigt efter train

Forbindelser
73
Transportører
2
Minimumspris
43,85 kr.
Maksimal pris
57 kr.
DSB-logo
DSB
Varighed: 43 min
København H - Hillerød St.
02:13 - 02:56
DSB-logo
DSB
Varighed: 37 min
Østerport St. - Hillerød St.
02:19 - 02:56
DSB-logo
DSB
Varighed: 43 min
København H - Hillerød St.
02:33 - 03:16
DSB-logo
DSB
Varighed: 37 min
Østerport St. - Hillerød St.
02:39 - 03:16
DSB-logo
DSB
Varighed: 43 min
København H - Hillerød St.
02:53 - 03:36
DSB-logo
DSB
Varighed: 37 min
Østerport St. - Hillerød St.
02:59 - 03:36
DSB-logo
DSB
Varighed: 43 min
København H - Hillerød St.
04:03 - 04:46

Hvornår er frøtse og sidste tog fra København til Hillerød planlagt?

Det første tog til Hillerød blade på 03:20, mens den sidste på 00:59. I gennemsnit, rejsen varer 40 min, men med de hurtigste forbindelser, du vil være i Hillerød i 30 min.

Hvad er afrejse og ankomst stationer i København og Hillerød?

De tog til Hillerød vil efterlade fra Østerport St., København H og vil ankomme til Hillerød St..

Hvis du er fleksibel med dine rejsedatoer, altid overveje, at du kan købe ekstremt billige togbilletter, hvis du undgå at rejse i weekenden, og hvis du vælger at rejse i lavsæsonen.

Når det kommer til korte afstande, bus og samkørsel repræsenterer et godt alternativ til togrejsen, især hvis du rejser med et begrænset budget.