Header background
  • Enkeltbillet
  • Tur-retur

Søg efter overnatninger med Booking.com

Find et tog fra København til Albertslund

Starting from
22 kr.
flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Opdage
Ved Tog

I morgen

Opdage
Ved Tog

2 Dage

Opdage
Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Albertslund

Opdage

Med virail de billigste togbilletter fra København til Albertslund.

Virail gør hver tur lettere: det eneste, du skal gøre, er at angive datoen for din rejse fra København til Albertslund. Bagefter vil du være i stand til at finde den perfekte løsning for din rejse ved at filtrere og sortere resultaterne efter pris og afgang. Virail vil også automatisk omdirigere dig til udbyderens hjemmeside for at fuldføre din booking.

Hvor meget er de lave omkostninger togbilletter fra København til Albertslund?

Hvis du har mulighed for at booke i forvejen, vil du sandsynligvis at finde billige togbilletter fra København til Albertslund til 22 kr.. I tilfælde af at du ikke planlægge på forhånd, træne billetter til Albertslund omkostninger i gennemsnit 23,08 kr..

Hvilke virksomheder tage dig fra København y til Albertslund med tog?

Virail finder tilbud fra masser af jernbaneselskaber i Europa og i resten af verden. For eksempel, det viser dig de mulige togforbindelser fra København til Albertslund tilbydes af DSB.

København til Albertslund ved tog

Bedste pris 22 kr.
Rejse varighed 30 min
Forbindelser pr dag 72
Første afgang: 01:02
Sidste afgang 23:55
Afstand 13 km

Ruteoversigt efter Tog

Forbindelser
72
Transportører
1
Minimumspris
22 kr.
Maksimal pris
27,50 kr.

København - Albertslund

Månedlige

Bedste priser for måneden

DSB-logo
DSB
6 ændringer
Varighed: 58 min
Østerport St. - Albertslund St.
01:43 - 02:41
DSB-logo
DSB
3 ændringer
Varighed: 40 min
København H - Albertslund St.
02:01 - 02:41
DSB-logo
DSB
4 ændringer
Varighed: 1 t
Østerport St. - Albertslund St.
02:18 - 03:18
DSB-logo
DSB
2 ændringer
Varighed: 54 min
København H - Albertslund St.
02:24 - 03:18
DSB-logo
DSB
4 ændringer
Varighed: 52 min
København H - Albertslund St.
02:26 - 03:18
DSB-logo
DSB
4 ændringer
Varighed: 1 t
Østerport St. - Albertslund St.
03:18 - 04:18
DSB-logo
DSB
2 ændringer
Varighed: 54 min
København H - Albertslund St.
03:24 - 04:18

Hvor lang tid til du har brug for at komme til Albertslund med tog?

Med de hurtigste forbindelser vil du være i Albertslund i 15 min, men i gennemsnit tager 30 min. Den første tog ledes til Albertslundy er på 01:02, mens den sidste blade København på 23:55.

Hvilke stationer skal betjenes af de tog, der kører fra København til Albertslund?

Du kan tage toget til Albertslund på Østerport St., København H, som ankommer til Albertslund St..

Hvis du er fleksibel med dine rejsedatoer, altid overveje, at du kan købe ekstremt billige togbilletter, hvis du undgå at rejse i weekenden, og hvis du vælger at rejse i lavsæsonen.

Hvis toget tidsplanen ikke passer i din tidsplan eller budget, bus og samkørsel kan give dig nogle tid og pris alternativer, uden væsentligt at ændre rejsens varighed.

  • Omio 10% cashback

  • Booking.com 2% cashback

  • Rentalcars.com

  • modal.deal.exclusiveAccessInfo

2
Dage
:
14
:
35
:
33