• Enkeltbillet
  • Tur-retur

Find et tog fra København til Hørsholm

flixbus
trenitalia
ouisncf
deutsche-bahn
blablacar
kayak

Find den billigste billet til din rejse

Ved Tog

I dag

Ved Tog

I morgen

Ved Tog

2 Dage

Rentalcars.com

Find billig biludlejning i Hørsholm

Med virail de billigste togbilletter fra København til Hørsholm.

Med virail kan du sammenligne priser for tog fra København til Hørsholm i et blink med øjet. Hvad du behøver, er kun at vælge den dato, du har planer om at forlade og, hvis du ønsker, sortere og filtrere resultaterne efter pris og tid. For at bestille din perfekte rejse, vil virail omdirigere dig direkte til udbyderens hjemmeside, efter en yderst sikker køb.

Hvor meget er den billigste togbillet fra København til Hørsholm?

Hvis du har mulighed for at booke i forvejen, vil du sandsynligvis at finde billige togbilletter fra København til Hørsholm til 35,08 kr.. I tilfælde af at du ikke planlægge på forhånd, træne billetter til Hørsholm omkostninger i gennemsnit 37,23 kr..

Tog fra København til Hørsholm: hvilke virksomheder kan din rejsepartner?

Virail samarbejder med mere end 200 partnere i Europa og i resten af verden, blandt hvilke også Rejseplanen, DSB betjener toget rute København -. Hørsholm

København til Hørsholm ved tog

Rejse varighed 43 min
Forbindelser pr dag 76
Første afgang: 02:20
Sidste afgang 00:30
Afstand 23 km

Billet priser København - Hørsholm hver dag

 
I dag
I morgen
Om 2 dage
Om 3 dage
Om 4 dage
Om 5 dage
Om 6 dage
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere
Mere

Ruteoversigt efter train

Forbindelser
75
Transportører
2
Minimumspris
35,08 kr.
Maksimal pris
45,50 kr.
DSB-logo
DSB
Varighed: 53 min
København H - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
02:07 - 03:00
DSB-logo
DSB
Varighed: 45 min
Østerport St. - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
02:13 - 02:58
DSB-logo
DSB
Varighed: 1 t 8 min
København H - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
02:42 - 03:50
DSB-logo
DSB
Varighed: 58 min
Østerport St. - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
02:50 - 03:48
DSB-logo
DSB
Varighed: 53 min
København H - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
03:07 - 04:00
DSB-logo
DSB
Varighed: 45 min
Østerport St. - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
03:13 - 03:58
DSB-logo
DSB
Varighed: 57 min
København H - Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej)
04:03 - 05:00

Hvornår er frøtse og sidste tog fra København til Hørsholm planlagt?

I gennemsnit tager det 43 min at komme til Hørsholm med tog, men du bliver nødt 28 min med de hurtigste tog. Den første er tilgængelig på :02:27, mens den sidste blade :København på 00:30.

Hvilke stationer skal betjenes af de tog, der kører fra København til Hørsholm?

De tog til Hørsholm vil efterlade fra København H, Østerport St. og vil ankomme til Hørsholm Midtpunkt (Usserød Kongevej).

Nogle gange er det muligt at få billigere løsninger ved at have et kig på begrænsede tilbud eller ved fidelity programmer, der på selskabernes hjemmesider.

Når du rejser på sådanne korte afstande, kan du også tage busser og samkørsel muligheder: med lidt held vil du finde meget billige muligheder, selv hvis du bestiller på kort varsel.